26 Haziran 2014 Perşembe

Yolculuk

   Hayatınızda ne kadar yolculuk ediyorsunuz? Ne kadar bavula eşya sığdırma derdine giriyor, telaşla gerekli listenizi bir bir sayıyorsunuz? Ne kadar, her bir unuttuğunuzu farkettiğiniz şeyde 'bak gördün mü nerdeyse unutuyordum' diyerek dertleniyorsunuz? 


   Sizi bilmem ama bu sene benim tam da 'leyleği havada gördüm' seviyesinde yolculuk senemdi. Sürekli ya havada ya karadaydım. Bir yerden bir yere yetişme derdi,yer ayarlama telaşları,bazense yaşayacaklarımın heyecanı... 

   Yolculuklar senin için ne ifade ediyor peki? Yolculuklar kimi zaman sevinç, kimi zaman hüzün durakları. O otogarlar,havaalanları ne ayrılıklara ,ne buluşmalara şahit olmuştur. Ne gözyaşları dökülmüş,ne kahkahalar havada uçuşmuştur. Onun için yolculuklar bir yerde bağlanış,bir yerde kopuş değil midir? Ama şurası bir gerçek ki her bir yolculuk biraz kendine dönüş,biraz kendini buluş. Kendini dinlemek için bir fırsat,iç dünyana açılan kapı. Kendini iç mahkemende sınava tutman için bir yol. Neler düşünmüş,neler geçirmişizdir içimizden. Neler için sinir olmuş,neler için boşvermişizdir. Neler için kararsız kaldıklarımızda sonuca varmışızdır.

   Yine yolculuk kapımı çalıyor
   Yine veda üzerime geliyor
   Bak uçak havalanıyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder